Hi everyone!:)
I am new to blogspot and it's kinda weird now;)
I am a beginner in making earrings and I will try my best to upload every picture of something new I make.
-----
(from wikipedia)
Decoupage (or découpage) is the art of decorating an object by gluing colored paper cutouts onto it in combination with special paint effects, gold leaf and so on. Commonly an object like a small box or an item of furniture is covered by cutouts from magazines or from purpose-manufactured papers. Each layer is sealed with varnishes (often multiple coats) until the "stuck on" appearance disappears and the result looks like painting or inlay work.
Hugs :)
hey. nice blog!!
OdpowiedzUsuńwelcome: http://www.roxyolsen.blogspot.com/
Dziękuję Ci za miłe słowa :)
OdpowiedzUsuńdzięki za odwiedziny
OdpowiedzUsuńDzięki i zapraszam do mnie częściej :-)
OdpowiedzUsuńNo to czekamy na jakieś dekupażowe cute tiny things :D
OdpowiedzUsuń@czarna-kocurka. Trochę to mi zajmuje, wiem, ale początki są truuudne:P
OdpowiedzUsuńJestem ciekawa twoich prac :)
OdpowiedzUsuńMoże zajrzysz do mnie?
http://pamperki.blogspot.com/